2015

Adventní noční běh 12. 12. 2015

V sobotu 12. prosince se přišlo 244 běžců rozloučit s ústeckou běžeckou sezónou a současně přispět na handicapovanou sportovkyni Adélku. Celkem se podařilo získat na Adélčinu léčbu 29.331 Kč ( 24.331 Kč od běžců a 5.000 Kč od charitativního partnera Spolpharma, který věnoval 20 Kč za každého běžce).

 

 

 

 

 

Večer pro Tiché tlapky - 7.12.2015

 Speciální základní škole Pod Parkem jsme věnovali 10.000 Kč v rámci benefičního koncertu -  Večer pro Tiché tlapky, který škola pořádá každoročně v Severočeském divadle opery a baletu. 

 

 

 

 

 

 

Mikulášská pro děti z usteckých dětských domovů

 Spolu s týmem RunCzech jsme v hotelu Vladimír zorganizovali Mikulášskou besídku pro děti z ústeckých dětských domovů. Starší děti před besídkou navštívily HUDY lezeckou stěnu ve Vaňově, kde si vyzkoušely lezení, pro mladší bylo přichystáno divadlo. Večerem provázel Ondra Havlík - vícemistr světa v loopingu a beatboxu.
 
 
 
 
 

 

 

Dřevorubci na IV.Festivalu dřeva pomohli Marušce na nohy

  Poslední zářijovou sobotu proběhla v Letním kině v Ústí nad Labem v rámci Festivalu dřeva aukce tří dřevěných soch, které vyrobili profesionální dřevorubci. Dražil se i dres vícemistra světa Martina Komárka za 2.300 Kč. Aukcí se celkem vydražilo 52.100,- Kč, dalších 13.251,- Kč přispěli návštěvníci do kasičky a na účet nadace. Na chodítko pro Marušku šlo 40.000,- Kč. 
 

 

 

 

 

Běh pomáhá - 2.ročník Rychtářská 12 km a 5.Mattoni 1/2maraton Ústí nad Labem pro dětské domovy

 V Cyklokempu Loděnice měly na 2.ročníku Rychtářské 12 km možnost běžět menší děti z dětského domova Střekov Rodinný běh na 1 km. Děti dostaly medaili, občerstvení a mohly si vyzkoušet doprovodné sportovní disciplíny.
V rámci 5. Mattoni 1/2maratonu věnoval pořádající RunCzech volné registrace na DM rodinný běh pro větší děti z DD Severní Terasa a Střekov. Děti se navíc v předvečer závodu setkaly s elitními běžci z Keni a z ČR v hotelu Vladimír.
 
 

Magor Race pomohl Adélce

Adrenalinový a fyzicky náročný závod Magor Race, který se uskutečnil v Cyklokempu Loděnice 15.8.2015 pomohl 15 leté Adélce jež se narodila s rozštěpem páteře. Organizátor a účastníci akce věnovali 13.442,- Kč. Peníze šly na novou rehabilitační metodu pomocí upínacího oblečku na klinice AXON v Teplicích. 

 

 

 

 

 

V.Ústecký pivní jarmark 23.5.2015 pomohl Vašíkovi Svobodovi

Společnou akcí "50 haléřů z každého prodaného piva" věnovalo 26 pivovarů, optika Formánková a syn a veřejná sbírka do kasičky celkem 16.468,-Kč Vašíkovi Svobodovi na nové speciální dioptrické brýle a nutné zdravotní pomůcky. Vašík (8 let) trpí od narození diparézou. 


 

 

 

 

Handicapovaný Ríša se těší z nového speciálně upraveného kola

Výtěžek Charitativního běhu na kolo pro Ríšu Jozífka dne 26.4.2015 byl díky štědrosti běžců opravdu vysoký - vybralo se 48.831,-Kč. Polovina peněz šla na nové kolo a cyklistické vybavení a zbytek věnuje maminka s Plamínkem naděje sportovnímu oddílu pro handicapované - NOLA. V tomto oddílu sportuje i Ríša a připravuje se na vysněnou olympiádu.

 

 

 

 

 

Na charitu přispěla nově otevřená pobočka VEKRA OKNA v Ústí nad Labem 

 V rámci otevření nové pobočky v Ústí nad Labem věnovala společnost Vekra Okna prostřednictvím Plamínku naděje částku 10.000,- Kč Pavle Ulrychové, která má Williamsův syndrom. Je jí 15 let, navštěvuje Speciální školu Pod Parkem v Ústí a v létě pojede na ozdravný pobyt k moři.

 

 

 

 

 

6. Purum - Ples severočeských patriotů

Na 6. Plese severočeských patritotů nám věnoval organizátor akce  - agentura Crazy Production 40.000,-Kč a město Ústí nad Labem 20.000,-Kč. Peníze šly na nákup speciálního zdravotnického lehátka pro Petra Baiera a jeho rodiče, které jim pomůže v jejich čtyřiadvacetihodinové péči. 

 

 

2014

Mikulášská pro děti z ústeckých dětských domovů

Spolu s týmem RunCzech jsme v hotelu Vladimír zorganizovali Mikulášskou besídku pro děti z ústeckých dětských domovů. Děti si připravily úžasná vystoupení, dostaly pohoštění a krásné batůžky.S hlavním hostem Lukášem Konečným se vyfotily nebo ho vyzvaly na souboj. RunCzech věnoval dětem volnou registraci na ústecký půlmaraton 2015.

 

 

 

 

 

Sbírkou podpořili golfisté a tenisté děti s mentálním postižením

Vyznavači golfu a tenisu se zúčastnili sportovních turnajů organizovaných agenturou Tennis Agens v Mariánských Lázních a v Karlových Varech. Změřili své síly a současně přispěli na dobrou věc. I díky velké podpoře moderátorky Báry Štěpánové se vybralo neuvěřitelných50.000,- Kč. Plamínek Naděje výtěžek věnuje Speciální základní a mateřské škole Pod Parkem v Ústí nad Labem, kam chodí děti s mentálním a kombinovaným postižením. Peníze půjdou na alternativní metody výuky (zooterapii aj.), které dětem moc pomáhají.

 

Charitativní aukce pro Kubíka

V rámci 3.ročníku Festivalu dřeva 27.9.2014 v ústeckém Letním kině se aukcí 2 dřevěných soch a dresem vicemistra světa v timbersportu Martina Komárka podařilo získat 47.500,-Kč. Malý Jakub jel do lázní Klimkovice na speciální pobyt. Současně proběhla také sbírka pro Jakuba, která vynesla 10.838,- Kč.

 

 

 

Děti z ústeckých dětských domovů zažily atmosféru Ústeckého 1/2Maratonu

Pro 16 dětí z Dětského domova na Střekově a Severní Terase jsme připravili nezapomenutelný zážitek. Děti ze zúčastnily spolu s dalšími tisíci běžci DM rodinného běhu. Spolchemie nám zaplatila účast a navíc jsme dostali krásná žlutá trička. I přes nepřízeň počasí všichni úspěšně proběhli cílem. Nejmladšímu účastníkovi byly 3 roky. Jako bonus byl výtěžek sbírky v hodnotě 4.586,- Kč, kterou pro Plamínek naděje organizovali společně s hlavním organizátorem Runczech studenti ústecké Univerzity J.E.Purkyně. Děti dostaly sportovní vybavení (boty, míče).

  

 
 

  Rychtářská 12°(km) pomohla dětem z dětského domova na Severní Terase

 Část výtěžku ze sportovní běžecké akce Rychtářská 12°(km) konané 6.9.2014 v Cyklokempu Loděnice byla věnována na nákup sportovní obuvi pro mladé sportovce, kteří si mohli závodní běžeckou atmosféru na místě vyzkoušet. Někteří se i dobře umístili a získali příjemné ceny.

 

 

 

Sbírka pro Matěje

Dne 17.5.2014 jsme na IV. Ústeckém pivním jarmarku uspořádali sbírku pro Matěje Mikeše. Matěj má dětskou mozkovou obrnu, nechodí a špatně slyší.  Akcí „50 haléřů z každého piva pro Matěje“, sbírkou do pokladničky a aukcí kolekce pivních sklenic se vybralo 14.800,- Kč. K této částce přidala společnost Štýbr – mobilní svět šek na 5.000,-Kč. Maminka Matěje peníze použila na vzdělávací pomůcky, které by měly Matějovi pomoci v jeho dalším rozvoji.

 

 

 

Sbírka pro Vanesku a Tomáška

Na 5. Plese Severočeských Patriotůjsme organizovali sbírku pro desetiletou Vanesku Gryčovou a dvanáctiletého Tomáška Holuba. Obě děti trpí svalovou atrofií. Na plese se podařilo pro obě děti od sponzorů a jednotlivých dárců vybrat 103.735,-Kč a Dopravní podnik města Ústí nad Labem jim věnoval šek na 245 litrů nafty.

 

 

 

 

Sbírka na ozdravný pobyt pro onkologicky nemocné děti

Na 20. Plese Sportovců jsme uspořádali charitativní aukci oblečení a předmětů známých sportovců (např.: boxerské rukavice Lukáše Konečného, podepsaný dres Evy Samkové, fotbalový míč podepsaný Petrem Čechem, dres fotbalové reprezentace podepsaný hráči). Celý výtěžek aukce – 26.000,-Kč - byl věnován na víkendový ozdravný pobyt onkologicky nemocných dětí, které se léčí v ústecké Masarykově nemocnici.

 

 

 

  2013

Charitativní aukce pro Elenku a Valinku

V Ústí nad Labem v letním kině proběhly koncem září již dva ročníky vzdělávací společenské akce pro celou rodinu Festival dřeva, kde se na závěr koná charitativní aukce jejíž výtěžek je určen handicapovanému dítěti. Aukcí soch dřevěného čápa (30.000) v roce 2012 a žirafy (50.000 Kč) v roce 2013 se pomohlo na ozdravný pobyt pro Elenku a Valinku.

 

 

 

Spolupráce s ústeckými dětskými domovy

Pomáháme všem třem ústeckým dětským domovům - Severní terasa, Tisá, Střekov, pro které organizujeme sportovní, kulturní a Mikulášské akce.